Örvények titkai

Örvények titkai
3 800 Ft |
Ár |
Budapest, Archaeolingua, 2018
Puhakötés | Paper book
361 oldal, színes és fekete-fehér illusztrációkkal | 361 pages with colored and grayscale images
ISBN 978 615 5766 03 9
ISSN 2559 9690
Tartalomjegyzék // Table of Contents
Leírás
Az ásatások varázslatos világába vezeti be az olvasót ez a sorozat, amely az elmúlt évezredek tárgyait, embereit és szokásait ismerteti meg a régészet és sok más kapcsolódó tudomány segítségével. A régészek mellett a múlt titkai iránt érdeklődő nagyközönség figyelmébe is ajánljuk sorozatunk köteteit. Az egyes témákat, módszereket (dendrokronológia, víz alatti régészet, régészeti légi fotózás) bemutató művek tankönyvként is használhatók, mert megmutatják a nagyvilág régészeti kutatásának új eredményeit és a hazai felfedezések során napvilágra került kincseket. Így az olvasók is a régészeti kutatások résztvevőivé válhatnak, az ő számukra is megnyílik a múlt egy-egy addig ismeretlen korszaka. A régészet egyik leglátványosabban fejlődő ága a víz alatti feltárások világa. Ebbe a varázslatos világba enged bepillantást kötetünk, melynek szerzője saját kutatásaira, élményeire támaszkodva mutatja be, mi is a folyami régészet, melyek a kutatás módszerei, milyen leletek találhatók a víz alatt. Arról is részletes képet kapunk, mivel járulnak hozzá ezek a vizsgálatok a történettudományhoz, a nemzeti és a világörökséghez. A könyv tematikájában elsődleges helyet foglal el a folyami régészet, de helyet kap benne a víz alatti régészet története, valamint a hajózás és a kikötőépítészet kutatásának nemzetközi eredményei is. A legmodernebb kutatási módszerek megismerése mellett izgalmas beszámolókat olvashatunk a Drávatamási határában fellelt török kori rönkhajóról, a dunaföldvári Anjou-kori hajóról, a római limes víz alá merült emlékeiről és Mária királyné 1526-ban elsüllyedt „kincses hajóiról” is. Ezeken a példákon keresztül beavatást nyerünk a víz alatti régészet kutatási módszereibe és eszköztárába. A hajómaradványokon és a víz alatti régészeti leleteken kívül szó esik régi térképek elemzéséről, műszeres felderítésről, víz alatti ásatásokról – a búvárrégészet szenzációs leleteiről és hétköznapjairól. A szerző Tóth János Attila búvárrégész, az Argonauta kutatócsoport és a Magyar Régészeti és Művészettörténeti Társulat Búvárrégészeti Szakosztályának vezetője. 2002 óta dolgozik az örökségvédelemben, hazai és nemzetközi projekteket, kutatási programokat irányít. Fő tudományos kutatási területe a folyami (dunai) örökség és a víz alatti régészet. Doktori értekezését a Földközi-tenger archaikus kori hajózásáról készítette. A hazai víz alatti feltárások mellett nemzetközi régészeti programokban vett részt Franciaországban, Szlovéniában, Szerbiában és Horvátországban.
![]() |
|
1067 Budapest, Teréz krt. 13. |
|
|
Rólunk
Az Archaeolingua Alapítvány és Kiadó több, mint 25 éve foglalkozik régészeti, nyelvészeti, történettudományi és örökségvédelmi tárgyú publikációk és publikációsorozatok létrehozásával.
Könyvkiadás
Mind önálló kiadványok, mind szakmai sorozatok közlésével foglalkozunk, elsősorban régészeti, nyelvészeti és kulturális örökség témában.
A webshop használata
Kapcsolat
Archaeolingua Alapítvány
Hivatalos cím: 1067 Budapest, Teréz krt. 13. II. em.
Ha szeretné felkeresni kiadónkat ezen a címen, kérjük, előtte telefonon vagy e-mailben egyeztessen velünk, hogy biztosan legyen valaki az irodában!
Tel./Fax: +36-1-375-8939
Email: info@archaeolingua.hu